Drzwi do szkół i przedszkoli

Aluminiowe drzwi do szkół i przedszkoli – wewnętrzne i zewnętrzne

Drzwi do szkół i przedszkoli zostały w ten sposób wykonane, że wykorzystują w pełni potencjał właściwości materiałów, z jakich zostały wytworzone. Wybór nowoczesnych technologii, a także inteligentnej elektroniki to połączenie, które umożliwia dopasowanie oferty do coraz większych wymagań modernistycznej architektury. Drzwi z naszej oferty można dopasować do dowolnej szkoły i przedszkola, jak również do ekstremalnych warunków eksploatacji. W naszej propozycji znajdziesz zarówno drzwi jedno, jak i dwuskrzydłowe, do wewnątrz, jak i na zewnątrz, automatyczne, wahadłowe, czy przesuwne w każdym wymiarze, jaki sobie zażyczysz. Drzwi, które są dostępne w naszej ofercie, są całkowicie bezpieczne, ponieważ wyposażone w okucia, bolce antywyważeniowe i w specjalne szyby. Poza tym modele z naszej bogatej oferty są poddawane testom spełniającym europejskie normy, co gwarantuje najwyższy poziom ochrony.

Aluminiowe zewnętrzne drzwi CREO

Drzwi te są wyposażone w panel obustronnie nakładkowy, którego grubość wynosi 77 milimetrów. Z kolei kształtowniki aluminiowe są czterokomorowe i mają przegrodę termiczną. Panel może być zarówno całkowicie gładki, jak również ozdobiony frezowaniami, bądź obustronną aplikacją wykonaną ze stali nierdzewnej. Współczynnik U utrzymuje się na poziomie od 0,8 W/m2K, jeśli drzwi mają wymiary 1400 x 2500 milimetrów. Można zaprojektować drzwi, które będą z doświetlami bocznymi oraz z naświetlem górnym, otwierające się w prawo, w lewo, na zewnątrz i do wewnątrz.

Aluminiowe zewnętrzne drzwi CREO

Aluminiowe zewnętrzne drzwi CREO – podstawowe wyposażenie

Drzwi są wyposażone w automatyczny zamek trzypunktowy. Zamek posiada blokowane języki, a także funkcję dzienną. W zestawie jest dostępna wkładka atestowana antywłamaniowa wraz z pięcioma kluczami i dwoma serwisowymi. Klamka, która jest dostępna wraz z zestawem, jest wytworzona ze stali nierdzewnej na szyldzie dzielonym prostokątnym. Z kolei zawiasy rolkowe są malowane na kolor drzwi. Drzwi są wyposażone w system uszczelnień, które występują na całym obwodzie. Profil podprogowy wykonany z tworzywa nadaje się do „ciepłego montażu”. W skrzydle może znajdować się matowa szyba trzykomorowa, która jest obustronnie bezpieczna z ciepłą ramką w szarym odcieniu.

Aluminiowe zewnętrzne drzwi CREO – podstawowe wyposażenie

Aluminiowe drzwi zewnętrzne DECO LIGHT, BASIC, PLUS

W tych drzwiach ramę skrzydła i ościeżnicy tworzą aluminiowe kształtowniki trzykomorowe, które mają przegrodę termiczną, która ma głębokość 60 mm (LIGHT), 70 mm (BASIC) lub 77 mm (PLUS). Drzwi zostały wypełnione panelem wsadowym ozdobnym, który ma grubość 35 mm (LIGHT) lub 45 mm (BASIC, PLUS). Drzwi mogą osiągać maksymalny wymiar 1250 mm szer. i 2200 mm wys. Można wybrać drzwi z doświetlami bocznymi i naświetlem górnym.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne DECO LIGHT, BASIC, PLUS

Aluminiowe drzwi zewnętrzne DECO LIGHT, BASIC, PLUS – wyposażenie

Drzwi posiadają uszczelnienie na całym obwodzie. Drzwi można otwierać w prawo, w lewo, do wewnątrz i na zewnątrz. Zawiasy nawierzchniowe są w tym samym odcieniu co drzwi. W zestawie znajduje się automatyczny zamek trzypunktowy wraz z językami, a także antywłamaniowa wkładka atestowana wraz z pięcioma kluczami i jednym kluczem serwisowym. Do drzwi dołączona jest również aluminiowa klamka Hoppe w trzech odcieniach: srebrnym, złotym lub tytanowym.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne DECO LIGHT, BASIC, PLUS – wyposażenie

Aluminiowe drzwi zewnętrzne PLUS LINE

Drzwi mogą mieć jedno, bądź dwa skrzydła i być wytworzone z profili aluminiowych zawierających przegrodę termiczną Aluprof MB60E, MB70 lub MB86 ST. Wypełnieniem w systemie MB60E jest szyba jednokomorowa, ewentualnie panel. Natomiast w zestawach MB70 i MB86ST wypełnieniem jest szyba dwukomorowa albo panel gładki. Jeśli chodzi o ozdobne dodatki, to można do nich zaliczyć przeróżne warianty wypełnień skrzydła, które jest podzielone na segmenty. Drzwi mogą otwierać się w prawo, w lewo, na zewnątrz, jak i do wewnątrz.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne PLUS LINE

Aluminiowe drzwi zewnętrzne PLUS LINE – co w zestawie

W zestawie drzwi PLUS LINE znajduje się zamek trzypunktowy hakowy, a także klamka Jupiter dostępna w kolorze stali nierdzewnej. Na całym obwodzie drzwi znajduje się gumowe uszczelnienie. W zestawie znajdują się również trzy zawiasy nawierzchniowe, a próg jest izolowany termicznie. Można wykonać drzwi w klasie antywłamaniowej RC2 wg PN-EN 1627:2011.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne PLUS LINE – co w zestawie

Drzwi Aluprof MB60 lub MB60E

Drzwi mogą mieć jedno, bądź dwa skrzydła. Są wytworzone z profili aluminiowych zawierających przegrodę termiczną o głębokości 60 mm. Wypełnienie stanowi szyba zespolona jednokomorowa, a także panel z ocynkowanych stalowych blach, który jest ocieplony izolacją 30 mm. Dostępne są również systemy szybowe o grubości od 5 do 41 mm w skrzydłach drzwi. Drzwi mogą się otwierać w lewo, w prawo, do wewnątrz, bądź na zewnątrz. Uszczelnienie gumowe występuje na całym obwodzie drzwi. Próg w tych drzwiach jest izolowany termicznie.

Drzwi Aluprof MB60 lub MB60E

Drzwi Aluprof MB60 lub MB60E - wyposażenie

W zestawie wraz z drzwiami klient otrzymuje zamek trzypunktowy hakowy, klamkę Jupiter w kolorze nikiel szczotkowany. Dostępne są również trzy lub cztery zawiasy nawierzchniowe i istnieje możliwość wykonania drzwi w klasie antywłamaniowej RC2 wg PN-EN 1627:2011. Drzwi można pomalować proszkowo na dowolny odcień z palety RAL (oprócz barw z efektem perłowym, refleksyjnym i metalicznym). Można też pomalować drzwi dwustronnie, bądź okleić folią drewnopodobną.

Drzwi Aluprof MB60 lub MB60E - wyposażenie

Drzwi Aluprof MB70 lub MB70HI

Są to drzwi, które mogą mieć jedno lub dwa skrzydła. Zrobione z profili aluminiowych mających przegrodę termiczną o głębokości 70 mm. Wypełnienie stanowi zespolona szyba dwukomorowa i panel z blach stalowych ocynkowanych, który jest ocieplony izolacją o grubości 40 mm. Systemy szybowe mogą mieć grubość od 12 do 51 mm w skrzydłach drzwi. Te modele mogą otwierać się w prawo, w lewo, na zewnątrz i do środka. Próg jest izolowany termicznie, a uszczelnienie gumowe występuje na całym obwodzie.

Drzwi Aluprof MB70 lub MB70HI

Drzwi Aluprof MB70 lub MB70HI

W zestawie znajduje się zamek trzypunktowy hakowy. Klient wraz z drzwiami otrzymuje także klamkę Jupiter w odcieniu nikiel szczotkowany. Do drzwi dołączone są trzy lub cztery zawiasy nawierzchniowe. Drzwi można pomalować proszkowo na kolor z palety RAL (poza barwami z efektem perłowym, refleksyjnym i metalicznym). Można pomalować te modele drzwi również dwustronnie, bądź okleić je folią drewnopodobną.

Drzwi Aluprof MB70 lub MB70HI

Drzwi Aluprof MB86ST, MB86SI+, MB86AERO

Drzwi mogą posiadać jedno lub dwa skrzydła. Są wykonane z profili aluminiowych mających przegrodę termiczną o głębokości 77 mm. Wypełnienie stanowi szyba zespolona dwukomorowa, a także panel wykonany z blach stalowych ocynkowanych, który jest ocieplony izolacją o grubości 40 mm. Można zdecydować się na zestawy szybowe o grubości od 13,5 do 61,5 mm w skrzydłach drzwi. Modele te posiadają uszczelnienie gumowe na całym obwodzie. Mogą się otwierać w prawo, w lewo, na zewnątrz i do wewnątrz. Próg w tych drzwiach jest izolowany termicznie.

Drzwi Aluprof MB86ST, MB86SI+, MB86AERO

Drzwi Aluprof MB86ST, MB86SI+, MB86AERO - wyposażenie

W zestawie wraz z drzwiami znajduje się zamek trzypunktowy hakowy. Dostępna jest klamka Jupiter w odcieniu nikiel szczotkowany, a także trzy lub cztery zawiasy nawierzchniowe. Drzwi można pomalować proszkowo na każdy odcień z palety RAL (oprócz kolorów z efektem perłowym, refleksyjnym, czy metalicznym). Drzwi można również pomalować dwustronnie, bądź zastosować specjalną okleinę w postaci folii drewnopodobnej.

Drzwi Aluprof MB86ST, MB86SI+, MB86AERO - wyposażenie

Drzwi Aluprof MB45 lub MB45D

Drzwi tego typu mogą mieć jedno lub dwa skrzydła. Są pozbawione przegrody termicznej. Tak rama skrzydła, jak i ościeżnicy jest wytworzona z kształtowników aluminiowych jednokomorowych, których głębokość wynosi 45 mm. Jeśli chodzi o wypełnienie, to jest nim pojedyncza szyba zespolona, bądź panel.

Drzwi  Aluprof MB45 lub MB45D

Drzwi Aluprof MB45 lub MB45D – co w zestawie

Na całym obwodzie skrzydła i ościeżnicy znajdują się uszczelki przylgowe. Rama, jak i skrzydło są malowane proszkowo na jeden z odcieni z palety RAL, bądź też na barwę DECOR. Istnieje możliwość oklejenia drzwi folią drewnopodobną. Drzwi można wykonać również w wersji dymnoszczelnej, w której występuje uszczelka opadająca, a także jest obecny samozamykacz.

Drzwi Aluprof MB45 lub MB45D – co w zestawie