Drzwi do klatek schodowych


Drzwi stalowe profilowe są idealne, jeśli chodzi o zamykanie klatek schodowych, czy w obiektach użyteczności publicznej. Możesz je zamocować i korzystać z nich, jak z drzwi zewnętrznych, bądź jak z drzwi wewnętrznych.

Dostępne są modele z przeszkleniem, jak i pełne, które mogą się otwierać zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, wyposażone w doświetl boczny, bądź naświetl górny. Drzwi do klatek schodowych wyróżniają się trwałością, co udaje się uzyskać za sprawą łączenia profili drzwiowych w odpowiedni sposób. Drzwi te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są one w pełni stabilne i odporne na działanie czynników pogodowych, jak i fizycznych.

Natomiast za sprawą specjalnych okuć, bolców antywyważeniowych, jak i szyb, udaje się dopasować drzwi do klatek schodowych do danej klasy ryzyka, a także do kryteriów prawa budowlanego. Drzwi te zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa – przechodzą przez testy zgodne z obecnymi standardami europejskimi. Drzwi do klatek schodowych są również wyposażone w specjalne uszczelki, dzięki którym są one szczelne i tłumią hałas w czasie zamykania.

Stalowe drzwi zewnętrzne z przegrodą termiczną Jansen Janisol

W tych drzwiach przegroda termiczna jest wytworzona z tworzywa, natomiast ościeżnica i skrzydło z najwyższej jakości kształtowników ze stali, mających przegrodę termiczną, której grubość ścianki wynosi od półtora do dwóch milimetrów. Drzwi są spawane, a spawy szlifowane i polerowane. Jeśli chodzi o wypełnienie, to może nim być zarówno szyba zespolona składające się z dwóch komór, obustronnie bezpieczna, bądź też może nim być ciepły panel, na który składa się podwójna, stalowa blacha i izolacja.

Stalowe drzwi zewnętrzne z przegrodą termiczną Jansen Janisol

Drzwi Jansen Janisol – cechy charakterystyczne

Konstrukcja umożliwia zastosowanie systemów szybowych, których grubość wynosi od 14 do 36 milimetrów w skrzydłach drzwi. Z kolei próg jest wysoki na 22,5 milimetrów i można go zatopić w posadzce 6 milimetrowej. Zarówno na ościeżnicy, jak i na obwodzie skrzydła są rozlokowane uszczelki przymykowe. W zestawie znajdują się również dwa zawiasy stalowe łożyskowane, jak również zamek trzypunktowy z wkładką klasy C. Ponadto klient otrzymuje klucze i klamkę w odcieniu nikiel szczotkowany

Drzwi Jansen Janisol – cechy charakterystyczne

Drzwi z przegrodą termiczną Forster Unico

W tym modelu drzwi zewnętrznych do klatek schodowych przegroda termiczna jest wytworzona ze stali nierdzewnej. Kształtowniki stalowe to materiały, z jakich została wykonana ościeżnica i skrzydło – przegroda termiczna w kształtownikach ma grubość od półtora do dwóch milimetrów. Drzwi są spawane, a spawy poddane szlifowaniu i polerowaniu. Wypełnienie drzwi stanowi albo dwukomorowa szyba obustronnie bezpieczna, albo ciepły panel wytworzony z podwójnej blachy stalowej, a także z izolacji.

Drzwi z przegrodą termiczną Forster Unico

Drzwi stalowe Forster Unico – cechy charakterystyczne

Konstrukcja umożliwia zastosowanie systemów szybowych, które mają grubość od 20 do 42 milimetrów w skrzydłach drzwi. Uszczelki przymykowe znajdują się na całym obwodzie drzwi, jak i na ościeżnicy. Próg ma postać listwy opadającej. W zestawie znajdują się dwa zawiasy stalowe łożyskowane, a także zamek trzypunktowy z wkładką klasy C. W standardowym wyposażeniu znajduje się też klamka Jupiter w odcieniu nikiel szczotkowany i zestaw kluczy.

Drzwi stalowe Forster Unico – cechy charakterystyczne

Stalowe drzwi bez przegrody termicznej Jansen Economy 50

W tych drzwiach do klatek schodowych próg jest wykonany z kształtownika o wymiarach 20x40 milimetrów. Z kolei ościeżnica wraz ze skrzydłem są wytworzone z jednokomorowych, stalowych kształtowników cechujących się najwyższą jakością, bez przegrody termicznej, których grubość ścianki wynosi od 1,5 do 2 milimetrów. Drzwi są spawane, a spawy poddane szlifowaniu i polerowaniu.

Stalowe drzwi bez przegrody termicznej Jansen Economy 50

Drzwi Jansen Economy 50 – cechy charakterystyczne

Wypełnienie konstrukcji stanowi pojedyncza, bezpieczna szyba zespolona, bądź też panel ciepły wytworzony z podwójnej, stalowej blachy i izolacji. Konstrukcja umożliwia zastosowanie systemów szybowych, których grubość wynosi od 5 do 26 milimetrów. Uszczelki przymykowe występują na całym obwodzie skrzydła i na ościeżnicy. W zestawie znajdują się dwa zawiasy stalowe łożyskowane, a także zamek wpuszczany zapadkowo-zasuwkowy z wkładką. Klient otrzymuje również trzy klucze i klamkę Jupiter o barwie nikiel szczotkowany.

Drzwi Jansen Economy 50 – cechy charakterystyczne

Stalowe drzwi bez przegrody termicznej Forster Presto

Próg w tych drzwiach jest wytworzony z kształtownika o wymiarach 20x40 milimetrów. Z kolei ościeżnica i skrzydło są wytworzone z kształtowników jednokomorowych bez przegrody termicznej, wykonanych z najwyższej jakości stali, mających grubość od 1,5 do 2 milimetrów. Drzwi są zrobione ze spawanej konstrukcji (spawy są szlifowane i polerowane).

Stalowe drzwi bez przegrody termicznej Forster Presto

Drzwi zewnętrzne Forster Presto – cechy charakterystyczne

Konstrukcja jest wypełniona pojedynczą, zespoloną, bezpieczną szybą, ewentualnie ciepłym panelem, który jest wykonany z podwójnej blachy stalowej, a także z izolacji. Konstrukcja ta umożliwia dobór systemów szybowych o grubości od 5 do 26 milimetrów. Uszczelki przymykowe znajdują się na całym obwodzie skrzydła i ościeżnicy. W zestawie znajdują się dwa zawiasy stalowe łożyskowe, zamek wpuszczany zapadkowo-zasuwkowy z wkładką. Do zamówienia dołączane są również trzy klucze i klamka Jupiter w odcieniu nikiel szczotkowany.

Drzwi zewnętrzne Forster Presto – cechy charakterystyczne